Dzisiaj: Wtorek 19 listopada 2024

"Teren Zabudowany" w ODA

Proszę określić gdzie leży problem:
7 + 5 =
Link
7 + 5 =
Józefowicz cover
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza w najbliższy piątek (7.07) na wernisaż wystawy Katarzyny Józefowicz "Teren Zabudowany". Początek o godz. 19.00 w Galerii ODA przy ul. Dąbrowskiego 5
 
Wystawa „Teren zabudowany” jest zbiorem prac i realizacji Katarzyny Józefowicz obrazujących związki człowieka z architekturą. Wskazujących na nasze nią zauroczenie, ale też na nasze zagubienie w rozrastających się nieustannie organizmach miejskich. Nawiązujące swoją formą do miejskiej zabudowy „miasto” i „miasta”, prace których realizacja rozpoczęła się w 1989 roku, dały początek podejmowanym przez artystkę na przestrzeni ponad trzydziestu lat działaniom odnoszącym się do otaczającej nas przestrzeni architektonicznej.
Początkowa fascynacja zagęszczonymi formami architektonicznymi obrazującymi pełną emocji i chaosu zabudowę, przekształciła się z czasem w przerażenie wywołane rytmicznymi i regularnymi siatkami ulic nowych dzielnic. Ale zanim to się stało powstały: „habitat”, „teren prywatny”, „pokój”, „aglomerat” prace diagnozujące na sze zachowania i obrazujące siłę pozytywnego oddziaływania na nasze życie przestrzeni architektonicznych. Zbiór prac zaprezentowanych w ramach wystawy „teren zabudowany” zbierze, a być może usystematyzuje emocje przestrzenne zapisane w pracach Katarzyny Józefowicz.
 
Wernisaż wystawy odbędzie się w najbliższą sobotę (7.07) w Galerii ODA przy ul. Dąbrowskiego 5 o godz. 19.00. Prace będzie można podziwiać do 8 września.

___

Katarzyna Józefowicz
urodziła się w 1959 roku w Lublinie. W latach 1981 – 1986 studiowała na Wydziale Rzeźby w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku (obecnie ASP). Pracę dyplomową przygotowała pod opieką prof. Edwarda Sitka. Od 1986 roku pracuje na macierzystym Wydziale, początkowo w pracowniach rysunku, a obecnie w pracowni rzeźby.
Jest autorką rysunków, rzeźb i instalacji. Eksploruje to co powszechne, zwyczajne i potoczne. Opisując otaczającą ją rzeczywistość najczęściej sięga po papier – materiał powszechnie uznawany za nietrwały, skazany na destrukcję i krótkotrwały żywot. 
← powrót