Dzisiaj: Środa 19 lutego 2025

Program przeciwdziałania hejtowi i bezpłatna pomoc

Proszę określić gdzie leży problem:
2 + 7 =
Link
2 + 7 =
Piotrkowscy urzędnicy przygotowują plan działania przeciw hejtowi w szkołach. Jedno ze spotkań, które w środę (12 lutego) odbyło się w Urzędzie Miasta, dotyczyło m.in. cyklu wydarzeń i pomocy psychologicznej dla uczniów i rodziców oraz poszerzenia działalności Pomarańczowej Linii w Piotrkowie. 


W magistracie odbyło się kolejne spotkanie, podczas którego omówiono kilka kwestii dotyczących pomocy psychologicznej dla dzieci, młodzieży z piotrkowskich szkół oraz rodziców, w tym rozszerzenia z myślą o nich działalności Pomarańczowej Linii. Wiceprezydent Katarzyna Pabich-Gaj spotkała się w tej sprawie z Katarzyną Zatorską z Piotrkowskiego Centrum Profilaktyczno-Terapeutycznego „Pomarańczowa linia”, Anettą Szadkowską – dyrektorką Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i Małgorzatą Eksman z Referatu Spraw Społecznych.

Dotychczas, Piotrkowskie Centrum pomagało osobom do 25 roku życia, które zmagają się z problemem uzależnienia oraz rodzinom, w których występuje problem uzależnienia (alkohol, dopalacze, narkotyki, papierosy, komputer, internet). Teraz, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, proponuje bezpłatną pomoc psychologiczną.

— Rozmawialiśmy także o wzmożeniu działań profilaktycznych skierowanych do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w Piotrkowie. Chcemy pogłębić wiedzę zarówno uczniów i rodziców, i wskazać, gdzie należy szukać pomocy w sytuacji zagrożenia. Nasza rozmowa była wstępem do planowanego cyklu wydarzeń o tej tematyce — podkeśla wiceprezydent Katarzyna Pabich-Gaj.

Urząd organizuje spotkanie z udziałem wiceprezydent, dyrektorami piotrkowskich placówek oświatowych i przedstawicielami instytucji zajmujących się profilaktyką. Odbędzie się ono w połowie marca. 
 
POMARAŃCZOWA LINIA – DYŻURY, TELEFON ZAUFANIA DLA POTRZEBUJĄCYCH 

Wciąż ważną częścią działalności Pomarańczowej Linii są grupy wsparcia, które w Piotrkowie Trybunalskim funkcjonują od wielu lat. Ten rodzaj pomocy skierowany jest zarówno do nastolatków, którzy zmagają się z różnymi problemami, jak i ich rodziców.  

Bezpłatna pomoc psychologiczna dostępna jest od 1 lutego 2025 w siedzibie Piotrkowskiego Centrum Profilaktyczno-Terapetycznego „Pomarańczowa linia" przy ul. Konarskiego 2.

DYŻURY
POMARAŃCZOWA LINIA realizuje specjalistyczne dyżury w następujących godzinach:
  • Poniedziałek 13 - 18
  • Wtorek 14 - 18
  • Środa 11 - 19
  • Czwartek 14 - 18
  • Piątek 14 - 18
Skontaktuj się telefonicznie: 
44 645 97 85 lub 44 645 97 86

Więcej o bezpłatnej pomocy psychologicznej: https://orangeline.net.pl/oferta/
← powrót