Ośrodek Działań Artystycznych otworzył w swoich dwóch galeriach nową wystawę rzeźby i grafiki – „Influentia". To wystawa zbiorowa artystów Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.

Nową wystawę można podziwiać w galeriach Ośrodka Działań Artystycznych. Wernisaż wystawy odbył się w piątek, 14 marca.
— Tytuł wystawy zapożyczony został z języka łacińskiego, w którym słowo to oznacza „oddziaływanie”. Odnosi się on zatem do idei, jaką jest wspólna prezentacja prac wielu twórców. Jej siłą jest wzajemny wpływ prezentowanych obok siebie artefaktów. Umieszczone w ekspozycyjnych kontekstach nabywają dodatkowych znaczeń, bywa też, że ich podstawowe znaczenie bardzo się rozszerza. W przypadku naszej wystawy tytułowe „oddziaływanie” będzie wynikać z faktu zetknięcia się ze sobą dwóch dziedzin sztuki, dla których jednak wspólne jest znaczenie działań warsztatowych. Będzie to także spotkanie wielu świetnych artystów, prezentujących w swoich pracach różne idee, które w sytuacji stworzonej w galeryjnej przestrzeni mogą się ze sobą spotkać, ścierać, uzupełniać — czytamy w komentarzu Małgorzaty Warlikowskiej.
Wystawę można zwiedzać w obu galeriach ODA – przy ul. Dąbrowskiego 5 oraz ul. Sieradzkiej 8. Będzie czynna do 22 kwietnia.