Dzisiaj: Piątek 22 listopada 2024

Emocjonalny spektakl w MOK

Proszę określić gdzie leży problem:
3 + 9 =
Link
3 + 9 =
DSC_5668
Widowisko artystyczne oparte na teatrze tańca, przetkane narracjami ukazującymi życie i działalność świętego Maksymiliana Marii Kolbego - „W imię godności” – to wzruszający spektakl, który we wtorek (5.09) po raz kolejny został zaprezentowany przez artystów z Miejskiego Ośrodka Kultury.
Widowisko zaprezentowano dwukrotnie 3 i 4 września w sali widowiskowo - teatralnej MOK (al. 3 Maja 12). Na premierowy pierwszy termin wejściówki rozeszły się natychmiastowo. Podobnie było z terminem drugim. We wtorek (5.09) spektakl został ponownie zaprezentowany. Tym razem na widowni pojawili się uczniowie z piotrkowskich szkół.
 
W roli głównej spektaklu wystąpiły  tancerki z piotrkowskiego zespołu tanecznego "Kontra". Reżyserią i choreografią zajął się niepowtarzalny Tomasz Balcerek, natomiast narrację można było usłyszeć w wykonaniu Elżbiety Jarszak, która przybliżała postać i życie świętego Maksymiliana Kolbego. Producentem spektaklu jest Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim.

- "W imię godności" jest widowiskiem artystycznym, opartym na  teatrze tańca, przetkanym narracjami, ukazującym życie i działalność  świętego Maksymiliana Marii Kolbego. Początek opowieści tanecznej to  dzieciństwo małego Rajmunda, któremu ukazuje się Matka Boska z dwiema koronami oraz dokonany przez niego wybór, który jest zapowiedzią  dalszego życia. Tancerze podążają drogą Maksymiliana  studenta-naukowca-zakonnika, ukazując jego niezwykłość i wizjonerstwo,  podróże i zdolności organizacyjne, by w efekcie poruszyć serca widzów realnym świadectwem odwagi, bohaterstwa i miłości bliźniego -  męczeństwem więźnia Maksymiliana Marii Kolbego, oddającego za nieznanego  człowieka własne życie w ręce niemieckich oprawców. Święty był jednym z  nas, "sąsiadem" - urodził się i mieszkał niedaleko - ok. 50 km. od  Piotrkowa Trybunalskiego. Jego życie to wzór do naśladowania, a męczeńska śmierć stała się oznaką zwycięstwa człowieczeństwa i ludzkiej  godności - mówi Elżbieta Jarszak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego, w ramach programu "Taniec", realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
← powrót