BIP
PL EN
Zapisy na mieszkania TBS

Aby przesłać do znajomego link z artykułem prosimy uzupełnić poniższy formularz:

Swoje imię i nazwisko:
E-mail znajomego:
Link:http://www.piotrkow.pl/nasze-miasto/aktualnosci/zapisy-na-mieszkania-tbs
9 + 4
Wyślij wiadomość
Dodano: poniedziałek, 28 marzec 2011

48 mieszkań od 34 do 63 metrów kwadratowych znajdzie się w bloku Towarzystwa  Budownictwa  Społecznego jaki powstanie przy ulicy Modrzewskiego 8-14 w Piotrkowie Trybunalskim. Wszystkie wykończone zostaną pod tzw. „klucz”. Każde z mieszkań wyposażone będzie w kuchenkę gazową z elektrycznym piekarnikiem, zlewozmywak z baterią, wannę (lub brodzik), umywalkę i muszlę klozetową. Na ścianach i podłogach ułożona będzie glazura, terakota i panele podłogowe.
Lokatorzy będą mieli do dyspozycji mieszkania od kawalerek (pokój, kuchnia i łazienka), po 3 pokojowe z kuchnią, łazienką i oddzielnym WC. Zagospodarowanie terenu obejmuje parkingi, plac zabaw oraz urządzenie zieleni.

Kwalifikacja  przyszłych najemców lokali prowadzona będzie z uwzględnieniem pierwszeństwa osób fizycznych posiadających tytuł prawny do lokalu mieszkalnego stanowiącego własność Miasta Piotrków Trybunalski (z wyjątkiem lokalu socjalnego), ale nie przeznaczonych do wyłączenia z użytkowania,  które zobowiążą się zrzec tego tytułu i  partycypować w kosztach lokali mieszkalnych w zasobach TBS Sp. z o.o.
Osoby te, aby skorzystać z prawa pierwszeństwa, powinny osobiście złożyć wnioski do TBS Sp. z o.o. (al. 3-go Maja 31), pokój nr 26 w budynku B w dniach 28 i  29 marca b.r. Pozostałe osoby mogą składać wnioski w dniach 4 i 5 kwietnia 2011 r.

Wnioski wydane zostaną w pokoju nr 26 po dokonaniu, na podstawie dokumentacji technicznej, wyboru lokalu mieszkalnego przez osobę zainteresowaną najmem. „Warunkiem uzyskania tytułu prawnego jest spełnienie przesłanek ustawowych dot. dochodu gospodarstwa domowego wnioskodawcy, nie posiadania tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego na terenie naszego miasta, wpłata partycypacji w wysokości 30% wartości lokalu mieszkalnego oraz kaucji zabezpieczającej najem w wysokości rocznego czynszu, który miesięcznie wynosi  11,05 zł/ m2” – mówi Elżbieta Sapińska prezes TBS Sp. z o.o. Dodatkowym kryterium są dochody gospodarstwa domowego, które miesięcznie nie mogą przekroczyć: 4 802,14 zł dla gospodarstwa jednoosobowego, 7 203,20 zł – dwuosobowego, 8 803,91 zł – trzyosobowego, 10 404,62 zł czteroosobowego oraz 12 005,33 zł pięcioosobowego” – dodaje.

Dzień, w którym zostanie złożony wniosek o najem danego lokalu jest dniem zamknięcia naboru na ten lokal. Przewidywany termin oddania do użytku bloku to grudzień 2012 roku. W realizowanym budynku miasto sfinansowało partycypację dla 12 rodzin zakwalifikowanych do oddania obecnie wynajmowanego lokalu mieszkalnego z gminnego zasobu mieszkaniowego.

Przypominamy, że w maju 2010 roku 96 rodzin odebrało klucze do nowych mieszkań w blokach Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ulicy Źródlanej.


Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

wersja mobilna: m.piotrkow.pl

projekt: UM, realizacja: kambit.pl